تعمیرکار چیلر

 


تعمیرکار چیلر ( پیشگیری یا درمان )


تعمیرکار چیلر مانند پزشکی حاذق، می­تواند جان تازه ای به سیستم­های تهویه ببخشد، ماندگاری و کارایی سیستم را بالا ببرد و با کاهش خسارات هزینه ­های مصرفی را بسیار پایین آورد. اما سوال اساسی این است که آیا چیلر نیاز به مراقبت دارد و ما چه زمان نیاز به تعمیرکار چیلر داریم، چگونه یک تعمیرکار چیلر خوب را بشناسیم و از بقیه تمییز دهیم؟ آنچه نیاز شماست در این نوشتار پاسخ داده شده است، پس کمی حوصله کنید و با ما همراه باشید.

تماس با ما

خدمات تعمیرکار چیلر حرفه ای

 تعمیر کار چیلر

معمولن افراد مختلف و مهندسین مختلفی تعمیر کار چیلر تلقی میشوند و هرکسی که برای رفع عیب و تعمیر چیلر پای دستگاه برود و ان را از  حالت خامی دراورده و سرما بگیرد را تعمیر کار چیلر میگویند
در این صنف همانند سایر صنایع کشور همه نوع افراد ی مشغول فعالیت میباشند که از کاراموز گرفتا تا تکنسین و متخصص همگی با چیلر سروکله دارند.

موفق ترین این قشر افرادی هستند که در کنار تجربه، علم به موضوع دارند و از تعهد بیشتری نسبت به سایر افراد  به کارفرما دارند دروس تئوری به تنهای نمیتواند به تعمیر و بهره برداری از دستگاه کمک کند و به همین شکل تجربه ی خالی که از ازمون و خطا برامده نمیتواند به تنهایی برای بهره برداری ازی چیلر به کار اید.

چه زمان به تعمیرکار چیلر نیاز خواهیم­ داشت؟

دلایل زیادی وجود دارد تا شما تلفن را بردارید و به یک تعمیرکار چیلر زنگ بزنید. بیاید اول نگاهی به ساختمان چیلرها بندازیم تا بدانیم یک چیلر چگونه کار می کند و چه زمانی نفس­های آن به شماره می­افتد. چیلر که نام دیگر آن سردکن است دستگاهی است برای تهویه هوا یا خنک کردن سایر دستگاه­ها.

چیلرها از نظر داشتن کمپرسور به دو دسته چیلرهای تراکمی و چیلرهای جذبی تقسیم می­شوند. چیلرهای جذبی با انرژی حرارتی کار می­کنند اما چیلرهای تراکمی از انرژی الکتریکی یا برق استفاده می­کنند. به همین دلیل چیلرهای جذبی امروزه با استقبال مواجهه شده­اند. چیلرها معمولا از آب به عنوان سوخت خود استفاده می­کنند.

وظیفه چیلرها خنک کردن این آب در گردش است. آب درون لوله های سیستم می­چرخد و به مرور به علت وجود یون­های خود آب و همچنین ساییدگی درون لوله ­ها، رسوباتی درون لوله­ ها بوجود می­آید که اگر در زمان­های مناسب و به طور منظم توسط تعمیرکار چیلر سرویس دهی نشوند منجر به خرابی کامل می­گردد و باید کل سیستم تعویض شود. از طرف دیگر یک چیلر همانند هر سیستم دیگری دارای بخش های تخصصی است ازجمله مدارهای قدرت، کندانسور، اواپراتور، کمپرسور، شیر انبساط و سیستم های کنترلی، که درصورت خرابی و یا نشتی هر کدام از این قطعات، سیستم چیلری شما خوب کار نمی­کند. انسانی که سرفه می­کند نشان می­دهد که مشکلی در سیستم تنفسی او بوجود آمده­ است، به همان صورت نیز دستگاه­های ساخته دست بشر نیز بعد از مدتی دچار مشکل می­شوند.

چیلری که هوای آن مثل قبل خنک نیست، قدرت هوای آن کم شده­ است و یا نشتی دارد، کمپرسور آن روشن نمی­شود یا دائم کار می­کند و یا یخ زده است یا صدای زیادی می­دهد، اواپراتور یخ زده است، دمای فضا بسیار بالا یا بسیار پایین است، شیر برقی مسیر مایع باز نمی­شود، به ما می­گوید که نیاز به تعمیرکار چیلر دارد. تعمیرکار چیلر بازه­ای از مهندسین اجرایی تا تکنسین­ها را دربرمی­گیرد.

تعمیرکار چیلر حرفه­ ای می­تواند شما را از صرف هزینه ­های بعدی بی­ نیاز کند. از آن طرف یک تعمیرکار چیلر نابلد می­تواند شما را به چاه هزینه­ ها بفرستد. تعمیر و نگهداری اصولی چیلر توسط تعمیرکار چیلر باعث عملکرد بهتر چیلر و عمر طولانی و کارایی آن می گردد. تعمیر چیلر از پیچیده­ترین قسمت های نگهداری سیستم های تهویه است و تنها با اتکا به اعتماد ­به­ نفس و آچار فرانسه نمی­توان ادعای تعمیرکار چیلر بودن را کرد.

استفاده نادرست از چیلر باعث کاهش عمر چیلر و خرابی آن می­شود. یکی از موارد استفاده ناصحیح به این اعتقاد اشتباه برمی­گردد که اگر دبی ورودی به چیلر را افزایش دهیم باعث می­شود تا آب سرد بیشتری دریافت کنیم، اما افزایش دبی به بیش از حدی که روی چیلر نوشته شده ­است باعث کاهش بازده و علاوه برآن ایجاد خوردگی در لوله­ ها می­شود.

aten-co-Chiller-repairman-1

 

مهارت تعمیرکار چیلر در تعمیر انواع آن

 

چیلرها، قلب سیستم­های تهویه ساختمان­ها و مراکز صنعتی، تجاری، اداری هستند. بنابراین نمی­توان تعمیر و عیب­­یابی آنها را به هر فرد ناوارد مدعی سپرد. طیفی از مهندسین و تکنسین­­ها جزو تعمیرکار چیلر به شمار می­روند. برخی از آنها سخن از تجربه خود می­گویند، برخی بر طبل علم و دروس تئوری آموخته شده­شان می­کوبند. اما به گمان ما یک تعمیرکار چیلر موفق کسی است که دارای تجربه آمیخته با علم روز، متعهد و دارای مهارت کافی باشد. همانطور که پیشتر ذکر شد چیلرها دارای دو دسته جذبی و تراکمی اند که هر کدام نیز انواعی دارد، بنابراین هر کدام از اینها دارای ساختمان مختص به خود هستند. درنتیجه تعمیر و عیب­ یابی هر کدام نیاز به متخصصی دارد که آشنایی کافی با ساختمان و روش­های تعمیر آن داشته­ باشد. چیلرهای جذبی دارای ساختمان تخصصی­ تر و پیچیده­ تر هستند که تعمیر آن یکی از سخت­ترین نوع­ها است و نیاز به تعمیرکار چیلر حرفه­ ای دارد که ساختمان، کارکرد و اجزای آن را به صورت دقیق بشناسد. درصورت کمترین اشتباه در نحوه عیب­ یابی و تعمیر آن خسارات جبران ناپذیری به بار می­آید. چیلرهای تراکمی بیش از پیچیدگی دارای تنوع هستند. طیف تنوع آن لزوم بهره­گیری از تعمیرکار چیلر دارای مهارت و تجربه را بیشتر می­کند. تعمیرکار چیلر مجرب و مسلط اگر نتواند مشکل را رفع کند به شما می­گوید و در نهایت و درصورت وجود هرگونه مشکل فقط خود اوست که پاسخگوی شما است و نه فردی دیگر. تعمیرکار چیلر باید با مفاهیم نیرو و فشار و نحوه انتقال آن، مبانی تبرید و سرماسازی، توانایی شناسایی قطعات و مدارهای مکانیکی چیلر، توانایی انتخاب، نصب و تست انواع مبدل های حرارتی، آشنا باشد تا بتواند راحت عیوب را شناسایی و رفع کند.

تعمیرکار چیلر خوب چه ویژگی هایی دارد؟

تخصص و تجربه، برخورداری از علم روز و تعهد در هر قشری گویای مهارت آن­هاست. در این میان تعمیرکار چیلر نیز از این قاعده مستثنی نیست. از آنجا که چیلر و سیستم­های تهویه، سیستم­های گران و دارای حساسیتی هستند بنابراین نیاز به مراقبت­های پی­ در ­پی دارند و درصورت خرابی باید در همان آغاز نسبت به رفع خرابی آن­ها اقدام کرد.

تخصص و تجربه یک تعمیرکار چیلر دو اصل کافی است اما لازم نیست چراکه ساختمان و گوناگونی چیلرها روز به­ روز بیشتر می­شود و آشنایی با کارکرد آنها و علم به نحوه تعمیرشان از ویژگی های یک تعمیرکار چیلر حرفه ­ای و مجرب است. علاوه بر تمام این­ها تعهد کاری، رعایت و اجرای تمام اصول و قوانینی که یک تعمیرکار چیلر باید بداند و پیاده کند، شاخصه­ هایی برای شناسایی یک تعمیرکار چیلر خوب است.

یک تعمیرکار چیلر قبل از هر عملی باید با ساختمان دستگاهی که در مقابلش قرار دارد، آشنایی و تسلط کامل داشته باشد تا بتواند براساس دانسته ­ها و تجربه ­هایش بهترین عملکرد را داشته باشد، در غیر اینصورت تنها خرابی­ و هزینه های پی­ در پی بعدی را به جا خواهد گذاشت. پیچیده بودن ساختمان چیلرها و تنوع ساختاری آنها نیازمند به روز بودن تعمیرکار چیلر، دانش و مهارت آنهاست. تعمیر چیلر جذبی معمولا از نظر مکانیکی برای تعمیرکار چیلر راحت­تر از تعمیر چیلر تراکمی است چراکه ساختار و سازوکار چیلرهای جذبی به مراتب ساده­ تر است.

aten-co-Chiller-repairman-3

مبلغ تعمیرکار چیلر

پیشگیری همیشه بهتر از درمان است، بالطبع هزینه ­های درمان هم همیشه بیشتر از هزینه­ های پیشگیری است. صرف هزینه­ های ماهیانه و یا حتی سالیانه برای سرویس­های مداوم چیلرها باعث می­شود تا از هزینه­ های بالا و خسارات بعدی پیشگیری به عمل آید. البته این تنها یک بعد ماجرا است، بعد دیگر مربوط به این است که شما این هزینه ­ها را در جای قابل اطمینان هزینه نمایید.

به همان اندازه که مراقبت نکردن و عدم سرویس های ماهیانه چیلر می­تواند خسارت به بار آورد، آوردن یک تعمیرکار چیلر ناوارد و بدون مهارت مساوی است با هزینه­ های جبران ناپذیر.

بنابراین همه چیز به انتخاب شما برمی­گردد. تعمیرکار چیلری که انتخاب می­کنید اگر دارای دانش، سواد، تجربه و تعهد کافی باشد برای شما پول به ارمغان می­آورد، با پیشگیری از هزینه ­های بعدی! افزون براین موارد هزینه ها بستگی به میزان حجم کار و مشکلات چیلر، برند چیلر، محیط چیلر دارد. یادتان باشد هرچه زمان بیشتری از خرابی چیلر بگذرد به معنای صرف هزینه بیشتر است و علاوه برآن خرابی در چیلرهای مرتبط با مواد غذایی فساد آن­ مواد را نیز در پی دارد.

سرویس و تعمیر چیلر از پرمتقاضی­ ترین خدمات در آغاز فصل­های گرم و سرد سال است و ممکن است قیمت تعمیرکار چیلر نیز در این ایام کمی متغیر گردد. قیمت دهی از راه دور و تلفنی اقدامی غیرحرفه­ای است که نشان از بی­ تجربگی دارد. گاه صرف هزینه بسیار کم برای تعمیرکار چیلری که بی تجربه است و یا ادعا می­کند با هزینه کم چیلر را سرپا می­کند، خبر از آینده ­ای پرهزینه می­دهد.

چرا که در برخی از اوقات تعمیرکار چیلر با جایگزینی یک قطعه نامناسب، یا عدم اطلاع کافی از مشکل اصلی چیلر تنها به رفع ظاهری مشکل بسنده می­کند و به اصطلاح آن را سمبل می­کند. این کار نه تنها به صرف زمان و هزینه چند برابر شما منجر می­گردد که علاوه بر این باعث سخت شدن کار برای تعمیرکار چیلر دیگر می­ گردد.

هوای مطبوع و تهویه مناسب تنها با خرید بهترین امکانات رقم نمی­خورد. نگهداری مناسب و مراقبت­های به موقع و اقدامات پیشگیرانه است که به شما زمان و هزینه هدیه می­دهد. چیلرها مرکز فرماندهی سیستم­های تهویه هستند. تعمیرکار چیلر دارای مهارت، می­تواند آسودگی و امینت خیال را برای شما فراهم کند. پیداکردن تعمیرکار چیلر مجرب در بسیاری از اوقات به چالشی برای افراد و سازمان­ها بدل شده است.

تعمیرکاران ما در مجموعه آتنکو گروهی از متخصصان بی رقیب در زمینه تعمیرکاری چیلر هستند. ما با تعهد و مهارت خود در درون مرزهای سرزمینمان سربلند بیرون آمده­ایم، اکنون به بیرون از مرزها و جهانی شدن فکر می­کنیم. شرکت آرسان تهویه نسیم با شعار « همراه شما برای ایامی خنک »، با بهره­ گیری از بهترین متخصصان این مرز و بوم که بسیاری از آنها فارغ التحصیلان دانشگاه شریف هستند، مفتخر است که خدمات خود را در بالاترین کیفیت و بهترین قیمت عرضه می­کند. این شرکت دارای بیش از دو دهه سابقه فعالیت درخشان در زمینه طراحی و ساخت، تعمیر و نصب چیلر در ابعاد بزرگ است، این مسیر جز با اعتماد شما میسر نمی شد.

برای آشنایی و ارتباط با ما می توانید به سایت aten_co.com مراجعه کنید. همچنین می­توانید در این سایت از سایر خدمات، مقاله ­های تخصصی و نحوه ارتباط با ما آگاه شوید. اگر به دنبال یک تعمیرکار چیلر حرفه­ای می­گردید با ما تماس بگیرید تا در کمترین زمان ممکن، با بهترین متخصصین چیلری سالم را تحویل شما دهیم. ذکر این نکته لازم است که تمامی خدمات و محصولات ما تحت گارانتی آتن سرویس می­ باشد.

چه کنیم که به تعمیرکار چیلر نیازمند نشویم؟

چیلرها منبع تولید هوای خنک هستند. در مقیاس­های بزرگتر ساختمان­های تجاری، اداری، صنعتی نگهداری از چیلرها به نسبت مقیاس­های کوچکتر از اهمیت بیشتری برخوردار است چراکه خرابی آن چیلرها برابر است با صرف هزینه های هنگفت. نگهداری اصولی، مرتب، به طور منظم، طبق اصول و گفته ­های تعمیرکار چیلر و کسی که آشنایی کامل با ساختار چیلر دارد، جلوگیری از رسوب لوله ­های چیلر­ و سرویس­های به موقع از جمله اقدامات پیشگیرانه است.

خدمات تابلو برق و اسید شویی حرفه­ای از جمله اقدامات یک تعمیرکار چیلر برای جلوگیری از خرابی­ها و خسارات است. اگر یک قطعه خراب باشد و درست کار نکند روی کل دستگاه اثر می­گذارد و به مرور باعث خرابی کل آن می­شود. بنابراین اقدام به موقع همیشه از خرابی­های بعدی پیشگیری می­کند. سرویس های به موقع و تمیز کردن لوله های چیلر برای جلوگیری از رسوب و خوردگی، توسط تعمیرکار چیلر دارای مهارت شما را از تعمیر اصولی و هزینه­ های بالا بی­ نیاز خواهد کرد.

تعمیرکار چیلر به شما یاد می­دهد که چگونه از چیلر مراقبت کنید تا نیاز به هزینه های بعدی نباشد. برای افزایش بازده، نگهداری اصولی و عدم نیاز به تعمیرکار چیلر ذکر نکات زیر و رعایت آنها ضروری است: به صورت روزانه دماهای کاری و نرخ دبی ورودی را ثبت کنید تا درصورت وجود هرگونه تغییر مطلع شوید.

به طور منظم از آب تصفیه شده استفاده کنید تا از رسوب، خوردگی و ساییدگی لوله ها جلوگیری کنید.

هرچند ماه یکبار کل سیستم چیلر را بررسی کنید تا اگر نشتی وجود دارد آن را رفع کنید.

لوله های سیستم چیلر را به طور منظم تمییز کنید.

روغن و مبرد موجود در چیلر را منظم آنالیز و بررسی کنید و نهایت در صورت وجود هرگونه مشکلی که برای شما نا آشنا است و کارکردن سیستم را دچار اختلال کرده است به یک تعمیرکار چیلر مجرب اطلاع دهید.

تعمیرکاران چیلر مجموعه آرتان تهویه 

شرکت ما با دارا بودن تعمیرکاران تحصیلکرده و مجرب آمادگی دارد تا مسئولیت سرویس و تعمیر چیلر و سردخانه مراکز تهویه مطبوع و صنعتی را به عهده بگیرد و خدمات ما شامل کل استان های کشور میباشد و در کشورهای همسایه نیز دارای 3 پروژه چیلر و سردخانه داشته ایم؛ از سکو های نفتی تا شهرک های صنعتی و مراکز تفریحی و اداری ما همواره تلاش کردیم که به بهترین شکل خاطری آسوده را برای مصرف کننده به ارمغان بیاریم.تعمیرکار چیلر مجرب یکی از سرمایه های اصلی شرکت می باشد که مجموعه آرتان تهویه به لطف همکاران متخصص ازین موهبت برخوردار است.

خدمات ما مبتنی بر 8 اصل بنیادین میباشد:

  1. همواره از کارشناسان مجرب و تحصیلکرده به عنوان تعمیرکار چیلر متخصص بهره میگیریم.
  2. خدمات اجرایی ما در محل مستقر دستگاه صورت میگیرد.
  3. تمامی چیلر های ساخت کشورها به صورت کامل و طبقه بندی شده را خدمات میدهیم.
  4. در تمامی استان های کشور و کشورهای همسایه آمادگی سرویس دهی هستیم.
  5. از قطعات اصلی و توصیه شده توسط تولید کنندگان مطرح بین المللی استفاده میکنیم.
  6. جهت زمان اجرای پروژه الویت هماهنگی با شما مراجعه کننده محترم میباشد.
  7. هزینه ای اعلامی به صورت منصفانه و کارشناسی میباشد.
  8. تمامی خدمات ارایه شده با توجه به سلامت دستگاه دارای گارانتی ماهانه و سالانه میباشد.

چرا وقتی دستگاه مورد سرویس قرار میگیرد پس از مدتی کم دوباره خراب میشود؟

متاسفانه در بازار کار امروز افرادی مبتدی و بدون تجربه وارد این حوزه شده اند که به غیر از آسیب زدن به تجهیزات هیچ کار دیگه ای نمیکنند ازین رو حتما میبایست پس از بروز مشکل دستگاه حتما با تعمیرکار چیلر از شرکت مطمعن تقاضای بررسی نمایید و به افراد متفرقه اعتماد نکنید.

چرا همیشه سر ظهر چیلر خطا میده و کار نمیکنه؟

این روندی که شما مواجه شدید نشان دهنده آسیب دیدن دستگاه میباشد و برای تعمیر چیلر حتما با تعمیرکار چیلر شرکت تماس بگیرید.

چرا مصرف برق ما افزایش پیدا کرده؟

چیلرهای تراکمی برای خنک کردن دارای دو مجموعه هستند که اگر توسط تعمیرکار چیلر مجرب تعمیر نشود ، چیلر بخاطر عدم عملکرد مناسب با مصرف برق بیشتری مواجه میگردد.

چرا چیلر یکدفعه خاموش شد ؟

اگر پای دستگاه رسیدید و متوجه شدید که دستگاه خاموش شده است ؛ دستگاه را روشن نکنید و با تعمیر کار چیلر تماس بگیرید.

چگونه متوجه شویم که تعمیر کار چیلر مجرب میباشد؟

تمامی تکنسین های فنی دارای ابزار حرفه ای و وقت شناس میباشند، اگر با شخصی روبرو شدید که خارج از قاعده و روش علمی تجربه تحلیل فنی ارائه میداد از اعتماد به این تعمیر کار چیلر خودداری کنید.

چیلر داره کار میکنه ولی هوای خنک نمیده، رسیدم پای دستگاه متوجه شدم کمپرسور یخ زده،چکار باید کنم

بلافاصله دستگاه را خاموش کنید و با چیلر کار یا تعمیرکار چیلر معتبر تماس بگیرید

چرا آرسان تهویه؟

شرکت آرسان تهویه با بیش از دو دهه سابقه درخشان در صنعت سرمایشی و تهویه مطبوع همواره تمامی خدمات و محصولات خود را منطبق بر استاندارد ASHRAE آمریکا اجرا نموده و در زمینه صنایع و تهویه مطبوع دارای رزومه ای درخشان و رضایت حداکثری مشتریان را کسب نموده است.